طرح «لیزینگ محصولات دانش‌بنیان و فناور» با همکاری شبکه فن بازار ملی ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی اجرا می‌شود. از این پس شرکت‌های فناورِ مورد تایید شبکه فن‌بازار ملی ایران می‌توانند از خدمات لیزینگ صندوق‌های پژوهش فناوری استفاده کنند.

 شبکه فن بازار ملی ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف کمک به توسعه بازار محصولات فناورانه و دانش بنیان، طرح «لیزینگ محصولات دانش بنیان و فناور» را اجرایی می‌کنند. این طرح ‌به شرکت های فناور و دانش بنیان کمک می‌کند تا محصولات خود را با شرایط ویژه‌ای به شرکت‌های خریدار، ارائه کنند.

در این طرح که با همکاری صندوق ‌نوآوری و شکوفایی و تعامل با صندوق‌های پژوهش فناوری اجرایی می‌شود،‌ تسهیلات قابل توجهی به شرکت‌های خریدار محصولات دانش‌بنیان و فناور اعطا می‌شود. صندوق نوآوری و شکوفایی با تکیه بر توان مالی و ارزیابی صندوق‌های پژوهش فناوری، با تخصیص خط اعتباری لازم، مسئولیت ارزیابی و اعطای تسهیلات تا سقف 5 میلیارد ریال را به صندوق‌های پژوهش فناوری واگذار کرده است.

در قالب این طرح،‌ شرکت‌های فناور و دانش بنیانِ مورد تایید شبکه فن‌بازار ملی ایران می‌توانند از خدمات لیزینگ صندوق‌های نوآوری و شکوفایی استفاده کنند. در جدول ذیل جزئیات طرح «لیزینگ محصولات دانش‌بنیان و فناور» معرفی شده است.

 

شرایط استفاده از تسهیلات لیزینگ

طرح ها و محصولات دانش‌بنیان برای بهره‌مندی از این تسهیلات باید دارای شرایطی باشند؛ از جمله اینکه محصول می‌بایست فناور باشد و این می‌تواند مشمول تمامی کالاها شامل سرمایه‌ای، سفارشی، واسطه‌ای و مصرفی ‌گردد. کالاهای مصرفی با رعایت نظارت بر مصرف و خریداران واسطه‌ای به شرط رصد توزیع کالا در بازار، شامل طرح قرار می‌گیرند. همچنین نرم افزارهای تخصصی، مورد حمایت تسهیلات لیزینگ قرار می‌گیرند و نرم افزارهای عمومی شامل این تسهیلات نمی‌شوند. از جمله شرایط این است که دارای شخصیت حقوقی خصوصی یا تعاونی (شرکت یا موسسه غیر دولتی و غیر عمومی) یا دارای شخصیت حقیقی با صلاحیت تائید شده در یکی از نظام‌های قانون (پزشکی، مهندسی، صنفی) و یا مراجع رسمی کشور (جهاد کشاورزی، اتاق بازرگانی) باشند. همچنین امکان ارائه تضمین‌ها و چک بازپرداخت اقساط را با توجه به ارزیابی توانمندی مالی و اعتباری داشته باشند. خریدار لازم است، حداقل در شمول یکی از اشخاص نصب کننده، اجرا کننده، پیمانکار (مطابق قراردادی مشخص با کارفرما در موضوع محصول دانش بنیان و فناور)، بهره‌بردار، مصرف کننده نهایی و صادر کننده قرار گیرد. در نهایت،‌ خریدار به هیچ عنوان نمی‌تواند دولتی یا از نهادهای عمومی باشد.

لازم به ذکر است، شرکت‌های واجد شرایط و خریداران محصولات برای ثبت نام باید فرم‌های مربوطه را پس از تکمیل با کمک کارگزاران فن بازار، به همراه مستندات لازم به صندوق الکترونیکی به آدرس arrezaee@ut.ac.ir ارسال کنند.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اینترنتی شبکه فن بازار ملی ایران به نشانی www.techmart.ir مراجعه و یا با شماره تماس‌های اعلام شده در این سایت یعنی 02166518263-09356992907 تماس بگیرند.

گفتنی‌ است،‌ شبكه فن‌بازار ملی ایران به‌عنوان تنها مرجع اطلاعات فناوری كشور، تحت نظارت پارك فناوری پردیس و با هدف رفع نیازهای اطلاعاتی افرادی كه با مقوله تجاری‌سازی دانش فنی و مبادله آن سروكار دارند و نیز كمك به رفع مشكلات تجاری‌سازی نوآوری‌ها تأسیس شده است. بر اساس مسئولیت‌های محوله، پارك فناوری پردیس از طریق ساختار شبكه فن‌بازار ملی ایران، مسؤولیت ساماندهی فن‌بازارهای عمومی كشور و ایجاد فن‌بازارهای تخصصی در حوزه‌های مهم و اولویت دار كشور را برعهده دارد.

برای دریافت تسهیلات لیزینگ محصولات فناورانه و یا دانش بنیان چه کنیم؟

برای دریافت فرمهای طرح «لیزینگ محصولات دانش‌بنیان و فناور»  اینجا  را کلیک کنید.

پس از دریافت و پر کردن فرمها، عصر طنین به عنوان کارگزار فن بازار کارهای مربوط به لیزینگ را تسهیل میکند. لطفا فرمهای مربوطه را   برای تسریع در کارها به شماره 09356992907 واتساپ فرمایید و پیگیری را از کارگزار فن بازار شرکت طیف نگار یکتا نوین(طنین)  تلفن 02166518263-09356992907 انجام دهید.