محصولات بهداشتی

3 روش شگفت انگیز برای جذب سرمایه برای استارتاپ ها

 پیدا کردن سرمایه‌گذار:
در این روش، پس از اینکه تمامی مقدمات راه اندازی استارتاپ خود را پشت سر گذاشتید و نوبت به تولید و معرفی محصول یا سرویستان رسید، اکنون باید سرمایه گذار یا سرمایه گذارانی را متقاعد کنید که در استارتاپ شما سرمایه گذاری کنند. اگر ایده پشت استارتاپ خود را به خوبی معرفی کنید احتمال اینکه سرمایه گذاران با محصولات شما آشنا شده و از این طریق جذب شوند زیاد است. گاهی اوقات ممکن است یک ایده به قدری جذاب و ناب باشد که حتی افراد تازه کار هم بتوانند سرمایه گذاران بزرگ را جذب کنند

۱. جذب سرمایه با کمک سرمایه گذاران فرشته:
سرمایه گذار فرشته یک سرمایه گذار خصوصی با درآمد بالا است؛ که در ازای دریافت سهام، از کسب و کارها و استارتاپ‌ها حمایت مالی می‌کنند.
سرمایه گذاران فرشته معمولاً در اولین مرحله توسعه استارتاپ، یعنی زمانی که ایده شما هنوز مورد آزمایش هم قرار نگرفته است؛ سرمایه گذاری می‌کنند. آن‌ها آماده رویارویی با ریسک‌های زیادی هستند. با این حال به شما و قابلیت‌های ایده شما اعتماد می‌کنند؛ و متعهد می‌شوند که یک مربی و حامی حقیقی برای کسب و کار شما باشند.

 

۲. جذب سرمایه از طریق شتابدهنده ها:
شتابدهنده استارتاپاز ابتدای کار یک استارتاپ آن را تحت پوشش خود در می‌آورند و برای این کار از میان شرکت کنندگان، پس از مدتی کوتاه ایده‌ای برگزیده و به عنوان استارتاپ انتخاب می‌کند. شتاب‌دهنده‌ها با سرمایه‌گذاری اولیه بر روی یک شرکت نوپا، درصدی از مالکیت آن را در اختیار گرفته و در مقابل به گردانندگان پروژه آموزش‌های لازم و خدماتی در مسیر ارزش آفرینی سریعتر و برای کسب موفقیت بهتر را ارائه می‌دهند.

۳.تامین سرمایه استارتاپ از طریق سرمایه گذار خطر پذیر:
سرمایه‌گذاران خطرپذیر در قبال دریافت سهام اقدام به سرمایه‌گذاری بر روی استارتاپ‌ها می‌کنند. معمولا بسیاری از سرمایه گذاران خطر پذیر جهت تضمین مسیر رشد استارتاپ‌ها، نیروهای متخصصی برای ارائه راهنمایی به آن‌ها در اختیار دارند؛ از این رو اگر تجربه چندانی برای راه اندازی کسب و کار ندارید این مورد می‌تواند تا حدی به شما کمک کند. اما باید این را هم در نظر داشته باشید که سرمایه گذاران خطر پذیر به دلیل این‌که در استارتاپ شما سهام دار هستند به اظهار نظر خواهند پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *